Фармаконагляд ‹ ПРО-ФАРМАФармаконагляд


Головна / Фармаконагляд

Метою компанії є повне задоволення споживачів ліків у високоякісних, ефективних та безпечних лікарських засобах. Саме з цією метою компанія здійснює фармаконагляд за лікарськими засобами, які представляє в Україні.

Фармаконагляд (pharmacovigilance) Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визначає як науку та комплекс заходів щодо виявлення, оцінки, розуміння та попередження розвитку побічних ефектів або будь-яких інших несприятливих явищ, пов’язаних із застосуванням ліків.

Здійснення фармаконагляду в Україні регламентується наказом МОЗ України від 27.12.2006 № 898 «Про затвердження Порядку здійснення нагляду за побічними реакціями лікарських засобів, дозволених до медичного застосування», який гармонізований з вимогам ВООЗ.

Основними об’єктами спостереження фармаконагляду є побічні реакції лікарських засобів та випадки відсутності ефективності ліків при їх медичному застосуванні. Слід зазначити, що належна якість препаратів не є абсолютною гарантією того, що проведення фармакотерапії не матиме несприятливих наслідків. Застосування лікарських засобів передбачає, що їх терапевтична дія повинна відбутися, але при цьому можуть виникнути побічні реакції. Останні зумовлені фармакологічними властивостями діючої речовини препарату або особливостями відповіді організму на його введення.

Побічна дія (побічний ефект)  будь-яка ненавмисна дія ліків, яка виходить поза межі їх очікуваної терапевтичної дії, зумовлена фармакологічними властивостями, що проявляється при застосуванні в рекомендованих дозах.

Побічною дією також є відсутність терапевтичного ефекту лікарського засобу.

Непередбачена побічна реакція – побічна реакція,  характер або тяжкість якої не узгоджується з наявною інформацією про лікарський засіб (з інструкцією для медичного застосування), тобто йдеться про невідому реакцію на препарат.

Шановні колеги та споживачі лікарських засобів!

Якщо Вам стало відомо про побічну реакцію, пов’язану з лікарським засобом нашої компанії, просимо знайти можливість проінформувати нас зручним для Вас способом.

Зв’язатися з нами Ви можете за наступними контактами

Адреса: вул. Козацька, 120/4, корпус Ж, 2-й поверх
м. Київ, 03680, Україна
Телефон (з цілодобовим автовідповідачем): +38 044 4225072
Факс:  +38 044 4225077
Електронна пошта:  phv@pro-pharma.com.ua